7 digitaalse turunduse strateegia loomise väljakutset 2019

Blogi

Kommenteeri
Kust alustada, kui soovite digitaalse turunduse strateegiat välja töötada? See on paljudele väljakutse, sest paljud ettevõtted teavad, kui tähtsad on digitaalsed ja mobiilikanalid klientide saamiseks ja säilitamiseks. Puudub aga integreeritud plaan nende kasvamiseks ja vaatajaskondade paremaks kaasamiseks. Kannatatakse peamiselt 7 probleemi tõttu, millest siin ka räägime

Mis digitaalse turunduse strateegia loomise väljakutsed?

Peamine probleem on, et kust alustada digitaalse turunduskava koostamist? Hirm, et on vaja tohutut aruannet ja me usume, et sisetunde järgi planeerimine toimib kõige paremini. Saelad ja hingad oma sihtrühmaga ju samas rütmis. Lisaks ei ole vaja mega raportit, vaid piisab 4-5 peamise eesmärgi seadistamisest ja nende jägmisest.

1. Sul pole suunda

Minu arvates ei ole digitaalse strateegiaga tegelevatel ettevõtetel (ja paljudel neist pole) selget strateegilist eesmärki, mida nad soovivad internetis saavutada uute klientide hankimisel või olemasolevate kontaktide hoidmiseks. Kui sul pole korralikult sõnastatud ja määratud eesmärke, siis tõenäoliselt ei panusta sa piisavalt palju ressursse (ajalist, rahalist) nende eesmärkideni jõudmiseks ja ei sa ei saa kunagi teada kaugel sa nende saavutamisest oled.

2. Te ei tunne oma tarbija profiili ega turuosa digis

Kliendi nõudlus veebiteenuste järele võib olla alahinnatud, kui te pole seda uurinud. Ehk tähtsam on see, et te ei mõista oma veebipõhist turgu: dünaamika erineb traditsioonilistest kanalitest, millel on erinevat tüüpi kliendi profiil ja käitumine, konkurendid  ja turunduskommunikatsiooni võimalused.

3. Kaotate turgu

Kui te ei pühenda digitaalsele turundusele piisavalt ressursse või kasutate eesmärgistamata lähenemist ilma selge strateegiata, siis teie konkurendid võtavad teie osa!

4. Kas pakud oma klientidele lisandväärtust?

On oluline pakkuda oma klientidele lisandväärtust, et nad saaksid teie käest midagi, mida teised ei paku. Leida uusi kliente ja kinnistada olemasolevaid. Lahenduseks on ka hea sisuturundus. Sisuturundusstrateegia on paljude organisatsioonide jaoks võtmetähtsusega, kuna sellega jõume sihtrühmani eri kanalite kaudu, nagu otsing, sotsiaalmeedia, e-posti turundus ja teie blogi.

5. Keda püüad onlines?

Tihti öeldakse, et digis on kõik mõõdetav. Võtame aga Google Analyticsi (või sarnase programmi), mida enamus peamise analüütika vahendina täna kasutab, siis sealt saame me teada vaid üldiseid mahte. Pead tegema sammu edasi ja võtma kasutusele mõne külastajate tagasiside programmi. Läbi selle viid oma analüütika täiesti uuele tasemele.

(http://www.kampyle.com/; https://www.opinionlab.com/; https://www.hotjar.com/ jne).

6. Optimaalsed ressursid

Tihti näeme, et digisse panustatakse liialt vähe nii rahaliselt, kui ka inimressursiliselt. Kasutatakse majasiseselt erinevaid programme ja erinevaid agentuure, kuigi eesmärgid on samad. Ühtlustage programmid ja andke suurem vastutus maja sees või ühele agentuurile. 

7. Ole valmis muudatusteks

Muutuvad nii kanalid, lood ja sinu toote/teenuse peamine sihtrühm. Ole avatud ja dünaamiline. See on selge konkurentsieelis. Selleks on abiks ülaltoodud programmid ja sinu sisemine vaist.

 


Lisa kommentaar

Email again: